Ledelse og administration

​Her finder du en oversigt over Vikarkorpsets ledelse samt det administr​ative personale.​

Ledende oversygeplejerske
- Ulrike van Kuppevelt
Tlf. 3863 5285

ulrike.vestergaard.van.kuppevelt@regionh.dk          

Konstitueret afdelingssygeplejerske og sygeplejerske med klinisk specialistfunktion
- Helle Bruun Nielsen
Tlf. 3091 4961

helle.bruun.nielsen@regionh.dk 

  
Sygeplejerske med klinisk specialistfunktion
- Halima Mohamed Said

Tlf. 4038 5128

halima.mohamed.said@regionh.dk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bookingkonsulenter


- Pia Andersen

- Ninja Ea Lund

- Dorthe Sandager

Tlf. 3863 6012

- åben hverdage kl. 07.00-15.30


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontorassistent

- Sandra Lotus Meyer

sandra.lotus.meyer@regionh.dk 

 

Administrativ lægesekretær

- Sajida Perveen Rana

sajida.perveen.rana@regionh.dk​​


Kontorelev

- Louise Holm  

Louise.holm@regionh.dk

 


Administrationens fællespostkasse: bfhvikarkorpset@regionh.dk

Vi anbefaler alle, at kontakte os via fællespostkassen, som besvares i kontorets åbningstid.   

Tlf. 3863 6024 

- åben hverdage kl. 08.00-15.30

Ledelsen og administrationen i Vikarkorpset er altid åben for dialog, og du kan til enhver tid henvende dig og drøfte hændelser, meninger, muligheder eller begrænsninger i din arbejdssituation. Dette ser vi som en naturlig del af en moderne organisation og som en vigtig del af et godt arbejdsmiljø.

Redaktør