FM Økonomi og Ledelse

​Økonomi og Ledelse betjener FM-enhedens ledelse og understøtter FM-enhedens enkelte driftsområder med sekretariatsopgaven på tværs af matriklerne.

Vi er ansvarlige for økonomifunktionen, administration af løn og personale, udvikling og projekter samt FM-enhedens interne og eksterne kommunikation.

Kontaktpersoner 

Ledelseskonsulent

Nikita Cecilie Nørgaard Rasmussen

Telefon 30 34 32 79

Mail nikita.cecilie.noergaard.rasmussen.01@regionh.dk


Økonomienheden

Afdelingsøkonom

Peter Lykke-Meyer Børgesen

Telefon 51 19 72 92

Mail peter.lykke-meyer.boergesen@regionh.dk

 

Specialist/controller

Kåre Brink

Telefon 21 15 17 48

Mail kaare.brink@regionh.dk


Specialist/controller

Vivi Andersen

Telefon 38 63 61 03 / 24 46 27 55

Mail: vivi.andersen.02@regionh.dk

 

Økonom

Samra Smajlovic

Telefon 21 66 70 12

Mail samra.smajlovic@regionh.dk


Projektleder

Kenneth Bo Pedersen

Telefon 20 26 52 21

Mail kenneth.bo.pedersen@regionh.dk

 

Fuldmægtig (FRH)

Gert Olesen

Telefon 38 16 30 37

Mail ole.gert.olesen@regionh.dk

 

HR, Løn og forhandling

Specialist

Maj Britt Hoier Sejersen

Telefon 29 92 78 72

Mail maj.britt.hoier.sejersen@regionh.dk

 

Ledelse

Stabschef

Henrik Duvier

Telefon 23 27 58 82

Mail henrik.duvier@regionh.dk



Redaktør