Nøglepersoner i Endokrinologisk afdeling

​Endokrinologisk afdeling har et tæt formaliseret samarbejde med de øvrige medicinske afdelinger.

Afdelingsledelsen

Hans Perrild
Ledende overlæge
Tlf.: 40 73 24 06
E-mail: hans.joergen.duckert.perrild@regionh.dkhans.joergen.duckert.perrild@regionh.dk

Lone Munk Andersen
Ledende oversygeplejerske
Tlf.: 26 18 20 90
E-mail: lone.munk.andersen@regionh.dklone.munk.andersen@regionh.dk

Afdelingsledelsessekretariat

Malene Danielsson
Ledende lægesekretær
Tlf.: 38 63 50 15
E-mail: malene.danielsson@regionh.dkmalene.danielsson@regionh.dk

Overlæger

  • Nils Knudsen
  • Ole Lander Svendsen
  • Thure Krarup
  • Tomas M.Christensen
  • Mette Zander
  • Caroline Raun Hansen
  • Steen Bendix Haugaard
  • Jørgen Rungby

Bagvagtstlf ved spørgsmål i dagstiden: 40 25 94 87.
Forvagtstlf: 40 26 39 58.

Afsnitsledelser

I14:

Tomas M. Christensen
Overlæge
Tlf.: 21 29 94 91
E-mail: tomas.moeller.christensen.02@regionh.dk

Camilla Dahl
Afdelingssygeplejerske
Tlf.: 38 63 51 68
E-mail: camilla.sophie.baastrup.dahl@regionh.dk

IC-ambulatoriet:

Ane Mette Zander Olsen
Overlæge
Tlf.: 21 83 08 63
E-mail: ane.mette.zander.olsen@regionh.dk 

Inge Hansen
Afdelingssygeplejerske
Tlf.: 20 30 03 19
E-mail: inge.birgitte.hansen@regionh.dk


Redaktør