Nøglepersoner i Endokrinologisk Afdeling

​Endokrinologisk afdeling har et tæt formaliseret samarbejde med de øverige medicinske afdelinger.

Afdelingsledelsen

Hans Perrild
Ledende overlæge
Tlf.: 40 73 24 06
E-mail: hans.joergen.duckert.perrild@regionh.dk

Lone Munk Andersen
Ledende oversygeplejerske
Tlf.: 26 18 20 90
E-mail: lone.munk.andersen@regionh.dk

Afdelingsledelsessekretariat

Malene Danielsson
Ledende lægesekretær
Tlf.: 38 63 50 15
E-mail: malene.danielsson@regionh.dk

Overlæger

  • Nils Knudsen
  • Ole Lander Svendsen
  • Thure Krarup
  • Tomas M.Christensen
  • Yasmin Hamid
  • Mette Zander
  • Naheeda Begum
  • Caroline Raun Hansen

Bagvagtstlf ved spørgsmål i dagstiden: 40 25 94 87.
Forvagtstlf: 40 26 39 58.

Afsnitsledelser

I14:

Tomas M. Christensen
Overlæge
Tlf.: 21 29 94 91
E-mail: tomas.moeller.christensen.02@regionh.dk

Camilla Dahl
Afdelingssygeplejerske
Tlf.: 38 63 51 68
E-mail: camilla.sophie.baastrup.dahl@regionh.dk

IC-amb:

Ole Lander Svendsen
Overlæge
Tlf.: 21 83 08 63
E-mail: ole.lander.svendsen@regionh.dk

Inge Hansen
Afdelingssygeplejerske
Tlf.: 20 30 03 19
E-mail: inge.birgitte.hansen@regionh.dk

Klinisk Sygeplejespecialist

Endokrinologisk afdelings kliniske sygeplejespecialist  Anna Palmen har kontor ved indgang 60, 4. sal.
  • Mobil: 51 54 91 29
Send en e-mail til Anna Palmen: Anna.Palmen@regionh.dk.
Redaktør